פחמימות- להיות או לא להיות?- חלק ב'

בחלק הראשון של המאמר הבדלנו בין הפחמימות השונות במזוננו. הבנו כי הפחמימות מהוות גורם חשוב ועיקרי בתזונתנו. הן המקור העיקרי לאנרגיה בגופנו ועל מנת לשמור על רמת סוכר מאוזנת יש לאזן בין קבוצות הפחמימות השונות.

הפעם נדגים כיצד ניתן לשלב בתזונה היומית את הפחמימות ולדאוג לכך שהם יהוו הדלק הנכון לגופנו:

  • לדוגמא, ניתן לאכול ארוחת בוקר של פירות טריים ביחד עם יוגורט או מספר שקדים, כארוחה בריאה ומאוזנת. כאשר צורכים באופן נכון את התזונה, ובעיקר סוכר, נמנע הצורך בכוס קפה, הכמעט בלתי נמנע של הבוקר, על מנת להתעורר. צורך פתאומי של מזון מתוק או מלוח, מראה על חוסר איזון בתפריט, שיכול להוביל להצטננויות ובעיות מערכת הנשימה, כאבי ראש, אלרגיות, כאב בטן, עצירות ו/או שלשול.
  • רצוי לחלק את הארוחות לשלוש ארוחות עיקריות במשך היום, המכילות: חלבונים פחמימות ושומנים ומעט סוכר פשוט כגון דבש, או מולסה ופירות טריים.
  • בין הארוחות ניתן ליהנות מארוחות קלות של פרי או פרוסת לחם מלאה עם חופן אגוזים או שקדים. ( יש לזכור תמיד שכל אדם לגופו ואין המלצה אחת יכולה להיות פתרון לכולם).

הפחמימות חיוניות בתפריט, אך יש לצרוך אותן באופן מאוזן על מנת ליהנות מיתרונותיהם, הכוללים: ויטמינים ומינרלים, מעוררים, טבעיים, בעלי סיבים, למניעת מחלות שונות.

כלל חשוב שכדאי לאמץ:
הקפידו תמיד לקרוא את רשימת הרכיבים בכל מוצר מועבד שאתם קונים. תתפלאו לגלות עד כמה חבויים הסוכרים במוצרים הקנויים. גם מוצרים דיאבטיים, חסרי הסוכר, כמו סורביטול, אינם בהכרח פחותי קלוריות. הסורביטול מגיע למערכת העיכול כאשר הוא אינו מעוכל ועלול לגרום לכאבי בטן וגזים עקב תסיסה.
לסיכום, לא נוכל לוותר על הפחמימות והם חלק חשוב ועיקרי בתפריטנו, אך יחד עם זאת נדע לבחור את הפחמימות המורכבות, המועילות לבריאותנו, ונדע לשלבם בתפריט היומי עם יתר אבות המזון.

ההמלצות שניתנות במאמר הנן כלליות וחשוב להתייעץ עם תזונאית להתאמת דיאטה אישית.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

ההמלצות שניתנות במאמר הנן כלליות, ולא באות במקום יעוץ רפואי, כמו כן חשוב להתייעץ עם נטורופטית להתאמת דיאטה אישית.
באהבה ובבריאות אין קץ
אתי מודלין- נטורופתית ויועצת לאורח חיים בריא – תזונה נכונה
אשמח לענות בכל פנייה אלי: emd10msm@gmail.com
טלפון: 072-2345004

גלילה למעלה